Суббота, 21 июля 2018 05:17

Не застосували коефіцієнт коригування: як донарахувати відпускні та чи буде штраф

Працівник брав у червні частину щорічної відпустки - 14 к.дн. Відпускні були нараховані й виплачені за 3 дні до початку відпустки, але під час розрахунку відпускних не проведено коригування заробітку у зв'язку з підвищенням із 01.01.2018 посадового окладу на 25%. Колдоговір на підприємстві не укладений. Яким документом має передбачатися застосування коефіцієнта коригування та чи обов'язково його застосовувати? Як зробити донарахування? Які штрафні санкції можуть бути за несвоєчасне нарахування та виплату відпускних без проведення коригування? ВІДПОВІДЬ: Коригування заробітку (у разі підвищення посадового окладу в розрахунковому періоді) під час обчислення середньої зарплати повинні проводити всі підприємства.

По-перше, якщо на підприємстві немає колдоговору, усі питання, пов'язані з оплатою праці, повинні регулюватися нормативним актом роботодавця, погодженим із профспілкою чи іншим органом, що представляє трудовий колектив. Зазвичай це - положення про оплату праці, затверджене наказом керівника за погодженням із профспілкою чи з іншим органом, уповноваженим представляти трудовий колектив. Відсутність колдоговору чи положення про оплату праці є порушенням вимог ч. 2 ст. 97 КЗпП і належить до інших порушень законодавства про працю. Однак, навіть якщо названі вище документи на підприємстві відсутні, то це не означає, що підприємство має право не проводити коригування заробітку під час нарахування відпускних - якщо в розрахунковому періоді відбулося підвищення окладів. Адже таке коригування передбачене п. 10 Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженого постановою КМУ від 08.02.1995 р. № 100 (далі - Порядок № 100). По-друге, порядок обчислення заробітної плати працівникам за час щорічної відпустки й інших оплачуваних відпусток установлюється КМУ (ч. 2 ст. 21 Закону України "Про відпустки" від 15.11.1996 р. № 504/96-ВР). На його реалізацію й було прийнято Порядок № 100, п. 10 якого містить норму про проведення коригування заробітку (середньої зарплати) у разі, якщо в розрахунковому періоді або в періоді збереження середнього заробітку відбулося підвищення окладів. Ця норма є обов'язковою для всіх підприємств незалежно від форми власності та підпорядкованості, і тому коефіцієнт коригування застосовується обов'язково всіма підприємствами. По-третє, для госпрозрахункових підприємств передбачена можливість зменшення коефіцієнта коригування у зв'язку з відсутністю фінансових можливостей. Але рішення про зменшення коефіцієнта коригування роботодавець приймає спільно з профспілкою чи іншим органом, що представляє трудовий колектив. Серед причин, які не дозволяють провести коригування в повному обсязі, Мінсоцполітики називає, зокрема, такі: зниження рентабельності, обсягів виробництва, недостатність обігових коштів (див. лист Мінсоцполітики від 10.05.2018 р. № 766/0/101-18). Звісно, це повинні бути не лише "слова", а й обґрунтовані розрахунки відсутності фінансової можливості в підприємства.

K2 calendar

« Март 2019 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31