Новий порядок блокування НН / РК: алгоритм дій

Незабаром знову запрацює система блокування податкових накладних / розрахунків коригування (ПН / РК). Цій події було приурочено:

 

 

• твердження постанови КМУ "Про затвердження порядків з питань зупинки реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних" від 21.02.2018 р № 117;

 

• підготовку УКРІНФОРМ проектів Критеріїв ризикованості платника податків, Критеріїв ризикованості здійснення операцій і Переліку показників і коефіцієнтів, що визначають позитивну податкову історію платника податку.

 

За словами директора Департаменту моніторингу доходів та обліково-звітних систем Миколи Чмерука, запропонований УКРІНФОРМ підхід до побудови нової системи блокування НН значно відрізняється від тієї моделі, яка працювала в минулому році. Так, раніше НН проходила два етапи, перший з яких був "відсікає", коли НН відповідала критеріям і реєструвалася. Якщо накладна не проходила цей етап, вона перевірялася на "пересорт" (проведення сумнівних операцій, за результатами яких може бути сформований фіктивний податковий кредит).

 

Нова система аналізу НН / РК має 4 етапи:

 

1) відтинає;

 

2) контроль наявності ознак ризикованості платника податків;

 

3) моніторинг відповідності показникам, яким визначається позитивна податкова історія платника;

 

4) перевірка ризикованості здійснення операцій, тобто контроль наявного "пересорта".

 

До "відтинає" ознаками, за якими ПН не буде проходити перевірку на критерії ризиковості платника або ризикованості операцій, віднесені:

 

• операції з поставки товарів (послуг) кінцевому споживачу та / або звільнених від оподаткування;

 

• обсяг поставки менше 500 тис. Грн і якщо керівник є директором менше ніж в 3-х платників ПДВ;

 

• податкове навантаження більше 3%.

 

Алгоритм дій УКРІНФОРМ і платників податків за новим порядком блокування НН / РК податківці представили у вигляді презентації. Ознайомитися з нею можна тут.

 

Повідомлення з коментарями директора Департаменту моніторингу доходів та обліково-звітних систем Миколи Чмерука щодо оновленій системі блокування НН / РК ДФСУ опублікувала на своєму офіційному веб-сайті.

Варто почитати

K2 calendar

« Июль 2020 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31