Підприємцям пояснили як заповнити графу 3 таблиці 1 Звіту з ЄСВ

Гранична дата подання Звіту з ЄСВ за 2018 рік для підприємців — 11 лютого

 

Звіт про суми нарахованого доходу застрахованих осіб та суми нарахованого ЄСВ за формою № Д5 (далі - Звіт) подають:

 

1) приватні підприємці на загальній системі оподаткування;

 

2) приватні підприємці на спрощеній системі оподаткування;

 

3) особи, які провадять незалежну професійну діяльність;

 

4) члени фермерських господарств, якщо вони не належать до осіб, які підлягають страхуванню на інших підставах (як працівники, приватні підприємці).

 

Гранична дата подання Звіту для ФОПів - 9 лютого 2019 року, але оскільки цей день припадає на вихідний (суботу), то переноситься на 11 лютого.

 

Для осіб, які провадять незалежну професійну діяльність, і членів фермерських господарств гранична дата припадає на вівторок - 30.04.2019, що згідно з розпорядженням КМУ "Про перенесення робочих днів у 2019 році" від 10.01.2019 р. № 7-р, найімовірніше, також буде вихідним днем. Тож, граничний строк переноситься на 2 травня.

 

Для самозайнятих осіб, що подають Звіт податківці пояснили які показники відображаються у графі 3 таблиці 1 Звіту (форма № Д5) - роз'яснення з категорії 301.06 розділу "Запитання - відповіді з Бази знань" ЗІР (zir.sfs.gov.ua).

 

У графі 3 "Сума чистого доходу (прибутку), заявлена в податковій декларації/Самостійно визначена сума доходу/Частка розподіленого доходу" таблиці 1 Звіту відображаються:

 

ФОП на загальній системі оподаткування та особами, які провадять незалежну професійну діяльність, - чистий оподатковуваний дохід (прибуток), зазначений у податковій декларації. В рядках у розрізі кожного календарного місяця зазначається середньомісячний оподатковуваний дохід, який визначається шляхом ділення річного чистого доходу (прибутку) на кількість місяців, протягом яких такий платник перебував на обліку як платник ЄСВ;

 

ФОП, які обрали спрощену систему оподаткування, - самостійно визначена сума доходу. В рядках у розрізі кожного календарного місяця зазначається сума доходу, яка не може бути меншою за розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць;

 

членами фермерського господарства - частка розподіленого доходу, отриманого такими платниками від чистого прибутку фермерського господарства у звітному році, що підлягає оподаткуванню ПДФО. В рядках у розрізі кожного календарного місяця зазначається середньомісячний оподатковуваний дохід, який визначається шляхом ділення річного розподіленого доходу на кількість місяців, протягом яких такий платник перебував на обліку як платник ЄСВ.

K2 calendar

« Январь 2020 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31