Підприємцям пояснили як заповнити графу 3 таблиці 1 Звіту з ЄСВ

Гранична дата подання Звіту з ЄСВ за 2018 рік для підприємців — 11 лютого

 

Звіт про суми нарахованого доходу застрахованих осіб та суми нарахованого ЄСВ за формою № Д5 (далі - Звіт) подають:

 

1) приватні підприємці на загальній системі оподаткування;

 

2) приватні підприємці на спрощеній системі оподаткування;

 

3) особи, які провадять незалежну професійну діяльність;

 

4) члени фермерських господарств, якщо вони не належать до осіб, які підлягають страхуванню на інших підставах (як працівники, приватні підприємці).

 

Гранична дата подання Звіту для ФОПів - 9 лютого 2019 року, але оскільки цей день припадає на вихідний (суботу), то переноситься на 11 лютого.

 

Для осіб, які провадять незалежну професійну діяльність, і членів фермерських господарств гранична дата припадає на вівторок - 30.04.2019, що згідно з розпорядженням КМУ "Про перенесення робочих днів у 2019 році" від 10.01.2019 р. № 7-р, найімовірніше, також буде вихідним днем. Тож, граничний строк переноситься на 2 травня.

 

Для самозайнятих осіб, що подають Звіт податківці пояснили які показники відображаються у графі 3 таблиці 1 Звіту (форма № Д5) - роз'яснення з категорії 301.06 розділу "Запитання - відповіді з Бази знань" ЗІР (zir.sfs.gov.ua).

 

У графі 3 "Сума чистого доходу (прибутку), заявлена в податковій декларації/Самостійно визначена сума доходу/Частка розподіленого доходу" таблиці 1 Звіту відображаються:

 

ФОП на загальній системі оподаткування та особами, які провадять незалежну професійну діяльність, - чистий оподатковуваний дохід (прибуток), зазначений у податковій декларації. В рядках у розрізі кожного календарного місяця зазначається середньомісячний оподатковуваний дохід, який визначається шляхом ділення річного чистого доходу (прибутку) на кількість місяців, протягом яких такий платник перебував на обліку як платник ЄСВ;

 

ФОП, які обрали спрощену систему оподаткування, - самостійно визначена сума доходу. В рядках у розрізі кожного календарного місяця зазначається сума доходу, яка не може бути меншою за розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць;

 

членами фермерського господарства - частка розподіленого доходу, отриманого такими платниками від чистого прибутку фермерського господарства у звітному році, що підлягає оподаткуванню ПДФО. В рядках у розрізі кожного календарного місяця зазначається середньомісячний оподатковуваний дохід, який визначається шляхом ділення річного розподіленого доходу на кількість місяців, протягом яких такий платник перебував на обліку як платник ЄСВ.

Варто почитати

K2 calendar

« Ноябрь 2020 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30