Среда, 31 октября 2018 07:45

Працівник не приступив до роботи, а повідомлення про його прийняття вже в податковій: дії роботодавця

Роботодавець видав наказ про прийняття працівника на роботу та подав повідомлення до ДФС. Після цього працівник повідомив, що на роботу не виходитиме і писати заяву на відкликання заяви про прийняття на роботу відмовився. Які дії роботодавця в такій ситуації?

 

У такому випадку роботодавець має подати повідомлення про прийняття працівника на роботу типу "скасовуюче" згідно з додатком до Постанови № 413.

 

 

Діюче законодавство не визначає особливостей подання скасовуючого повідомлення. Тому його подають тоді, коли в цьому виникла потреба.

 

Штрафні санкції у розмірі мінімальної заробітної плати за порушення інших вимог трудового законодавства, передбачені ст. 265 КЗпП, застосовуються у разі неподання чи несвоєчасного подання повідомлення про прийняття працівника на роботу лише з позначкою "початкове".

 

Іноді трапляються ситуації, що новоприйнятий працівник не виходить на роботу. У цьому разі роботодавцю необхідно видати наказ про скасування наказу про прийняття такого працівника на роботу та подати до ДФС скасовуюче повідомлення.

 

Зверніть увагу, що наказ про скасування наказу про прийняття працівника на роботу видається на підставі заяви такого працівника або акта про відмову приступити до роботи.

 

Таким чином, у ситуації, коли працівник відмовляється писати заяву на відкликання заяви про звільнення, роботодавцю необхідно:

 

• скласти акт про відмову приступити до роботи;

 

• видати наказ про скасування наказу про прийняття на роботу;

 

• подати до ДФС скасовуюче повідом­лення (у графі 2 у рядку "Тип" поставити позначку "скасовуюче").

 

У разі якщо працівник з якихось інших причин не вийшов на роботу і не повідомив роботодавця про своє бажання відмовитися від цієї роботи, трудові відносини з ним не припиняються і скасовуюча форма повідомлення не подається.

 

За даними ГУ ДФС у Чернівецькій області.

Варто почитати

K2 calendar

« Январь 2019 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31