Среда, 14 марта 2018 06:33

Працівник працює тільки в окремі дні: як оплачувати залучення до роботи в інші дні

За угодою між працівником і роботодавцем можуть встановлюватися як при прийомі на роботу, так і згодом неповний робочий день або неповний робочий тиждень (ч. 1 ст. 56 КЗпП).

 

 

Отже, неповний робочий час може встановлюватися шляхом зменшення тривалості щоденної роботи або кількості днів роботи протягом тижня.

 

У листі Мінсоцполітики від 12.02.2018 р № 238/0 / 101-18 / 284 розглянуто випадок, коли на підприємстві встановлено два вихідних дня - субота і неділя. Для окремого працівника введений режим роботи - один день на тиждень (понеділок). Дні з вівторка по п'ятницю є його вільними від роботи днями. На думку Мінсоцполітики, з огляду на норми ч. 3 ст. 56 КЗпП, згідно з якою робота на умовах неповного робочого часу не тягне за собою будь-яких обмежень обсягу трудових прав працівників, тоді в разі залучення такого працівника до роботи в дні з вівторка по п'ятницю, оплата за роботу в ці дні може компенсуватися за згодою сторін наданням іншого дня відпочинку або у грошовій формі у подвійному розмірі відповідно до ст. 72 КЗпП.

Варто почитати