Понедельник, 28 января 2019 13:20

В які строки роботодавець має розрахуватися з працівником, що звільняється.

 

В які строки роботодавець має розрахуватися з працівником, що звільняється.

 

Головним державним інспектором Управління Держпраці у Полтавській області надано деякі роз'яснення щодо розрахунків з працівниками при звільненні.

 

Так, згідно зі ст. 116 КЗпП, при звільненні працівника виплата всіх сум, що належать йому від підприємства, установи, організації, провадиться в день звільнення. Тобто, останній робочий день - це день, коли мають здійснити всі виплати у випадку, якщо працівник "на місці".

 

Бухгалтерські послуги для ФОП

Кадровий облік

Бухгалтерські послуги для юридичних осіб

 

Якщо ж працівник в день звільнення не працював, то зазначені суми мають бути виплачені не пізніше наступного дня після пред'явлення звільненим працівником вимоги про розрахунок. Відповідну вимогу варто оформлювати письмово і надсилати засобами поштового зв'язку (рекомендований лист з описом вкладення) для отримання підтвердження доставки.

 

У разі надання відпустки з наступним звільненням з роботи розрахунок повинен бути здійснений в останній робочий день перед відпусткою (днем звільнення у трудову книжку працівника буде зазначений останній день відпустки).

 

Про нараховані суми, належні працівникові при звільненні, власник або уповноважений ним орган повинен письмово повідомити працівника перед виплатою зазначених сум. На практиці працівникам видають для ознайомлення роздруківку з нарахованими сумами і знятими податками. Після ознайомлення працівник погоджується з нарахованими сумами (мовчазна згода) або ж оспорює її. Якщо працівнику не вдалося довести своєї правоти роботодавцю, спір слід вирішувати в судовому порядку.

Варто почитати

K2 calendar

« Ноябрь 2019 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30