Звіт з ЄСВ за 2018 рік підприємці подають за новою формою: пояснює ПФУ.

ГУ ПФУ в Рівненській області інформує про порядок заповнення звіту з ЄСВ підприємцями.

 

ФОП, у т. ч. ті, які обрали спрощену систему оподаткування, формують та подають до органів доходів і зборів Звіт самі за себе згідно з додатком 5 (форма № Д5).

 

Форма № Д5 за 2018 рік подається за новою формою: замість трьох таблиць - одна.

 

Бухгалтерські послуги для ФОП

Кадровий облік

Бухгалтерські послуги для юридичних осіб

При цьому ФОП в таблиці 1 заповнюють всі колонки. Для "спрощенців" таблиця 1 колонка 3 та 4 будуть однакові, бо там проставляється мінімальна зарплата. Для загальної системи колонки 3 та 4 можуть бути різні. В колонці 3 суми чистого доходу, яка повинна співпадати з податковими відомостями, в колонці 4 - сума в межах максимальної величини.

 

Підприємцям пояснили як заповнити графу 3 таблиці 1 Звіту з ЄСВ.

 

Гранична дата подання Звіту для ФОПів - 9 лютого 2019 року, але оскільки цей день припадає на вихідний (суботу), то переноситься на 11 лютого.

 

Для осіб, які провадять незалежну професійну діяльність, і членів фермерських господарств гранична дата припадає на вівторок - 30.04.2019, що згідно з розпорядженням КМУ "Про перенесення робочих днів у 2019 році" від 10.01.2019 р. № 7-р, найімовірніше, також буде вихідним днем. Тож, граничний строк переноситься на 2 травня.

 

Для самозайнятих осіб, що подають Звіт податківці пояснили які показники відображаються у графі 3 таблиці 1 Звіту (форма № Д5) - роз'яснення з категорії 301.06 розділу "Запитання - відповіді з Бази знань" ЗІР (zir.sfs.gov.ua).

 

У графі 3 "Сума чистого доходу (прибутку), заявлена в податковій декларації/Самостійно визначена сума доходу/Частка розподіленого доходу" таблиці 1 Звіту відображаються:

 

ФОП на загальній системі оподаткування та особами, які провадять незалежну професійну діяльність, - чистий оподатковуваний дохід (прибуток), зазначений у податковій декларації. В рядках у розрізі кожного календарного місяця зазначається середньомісячний оподатковуваний дохід, який визначається шляхом ділення річного чистого доходу (прибутку) на кількість місяців, протягом яких такий платник перебував на обліку як платник ЄСВ;

 

ФОП, які обрали спрощену систему оподаткування, - самостійно визначена сума доходу. В рядках у розрізі кожного календарного місяця зазначається сума доходу, яка не може бути меншою за розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць;

 

членами фермерського господарства - частка розподіленого доходу, отриманого такими платниками від чистого прибутку фермерського господарства у звітному році, що підлягає оподаткуванню ПДФО. В рядках у розрізі кожного календарного місяця зазначається середньомісячний оподатковуваний дохід, який визначається шляхом ділення річного розподіленого доходу на кількість місяців, протягом яких такий платник перебував на обліку як платник ЄСВ.

K2 calendar

« Ноябрь 2019 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30