Звіт з ЄСВ за 2018 рік підприємці подають за новою формою: пояснює ПФУ.

ГУ ПФУ в Рівненській області інформує про порядок заповнення звіту з ЄСВ підприємцями.

 

ФОП, у т. ч. ті, які обрали спрощену систему оподаткування, формують та подають до органів доходів і зборів Звіт самі за себе згідно з додатком 5 (форма № Д5).

 

Форма № Д5 за 2018 рік подається за новою формою: замість трьох таблиць - одна.

 

Бухгалтерські послуги для ФОП

Кадровий облік

Бухгалтерські послуги для юридичних осіб

При цьому ФОП в таблиці 1 заповнюють всі колонки. Для "спрощенців" таблиця 1 колонка 3 та 4 будуть однакові, бо там проставляється мінімальна зарплата. Для загальної системи колонки 3 та 4 можуть бути різні. В колонці 3 суми чистого доходу, яка повинна співпадати з податковими відомостями, в колонці 4 - сума в межах максимальної величини.

 

Підприємцям пояснили як заповнити графу 3 таблиці 1 Звіту з ЄСВ.

 

Гранична дата подання Звіту для ФОПів - 9 лютого 2019 року, але оскільки цей день припадає на вихідний (суботу), то переноситься на 11 лютого.

 

Для осіб, які провадять незалежну професійну діяльність, і членів фермерських господарств гранична дата припадає на вівторок - 30.04.2019, що згідно з розпорядженням КМУ "Про перенесення робочих днів у 2019 році" від 10.01.2019 р. № 7-р, найімовірніше, також буде вихідним днем. Тож, граничний строк переноситься на 2 травня.

 

Для самозайнятих осіб, що подають Звіт податківці пояснили які показники відображаються у графі 3 таблиці 1 Звіту (форма № Д5) - роз'яснення з категорії 301.06 розділу "Запитання - відповіді з Бази знань" ЗІР (zir.sfs.gov.ua).

 

У графі 3 "Сума чистого доходу (прибутку), заявлена в податковій декларації/Самостійно визначена сума доходу/Частка розподіленого доходу" таблиці 1 Звіту відображаються:

 

ФОП на загальній системі оподаткування та особами, які провадять незалежну професійну діяльність, - чистий оподатковуваний дохід (прибуток), зазначений у податковій декларації. В рядках у розрізі кожного календарного місяця зазначається середньомісячний оподатковуваний дохід, який визначається шляхом ділення річного чистого доходу (прибутку) на кількість місяців, протягом яких такий платник перебував на обліку як платник ЄСВ;

 

ФОП, які обрали спрощену систему оподаткування, - самостійно визначена сума доходу. В рядках у розрізі кожного календарного місяця зазначається сума доходу, яка не може бути меншою за розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць;

 

членами фермерського господарства - частка розподіленого доходу, отриманого такими платниками від чистого прибутку фермерського господарства у звітному році, що підлягає оподаткуванню ПДФО. В рядках у розрізі кожного календарного місяця зазначається середньомісячний оподатковуваний дохід, який визначається шляхом ділення річного розподіленого доходу на кількість місяців, протягом яких такий платник перебував на обліку як платник ЄСВ.

Варто почитати

K2 calendar

« Сентябрь 2020 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30