Починаючи з 02.07.2018 функціонують нові рахунки для сплати податків, зборів, платежів до державного та місцевих бюджетів, які відкриті на балансі центрального апарату Казначейства (МФО - 899998). На це вкотре звертає увагу Державна казначейська служба України.

Роботодавцям на замітку! Показник "Кількість застрахованих осіб у звітному періоді, яким нараховано заробітну плату (крім осіб, яким у звітному періоді нараховано грошове забезпечення)" зазначається в основних реквізитах заголовної частини таблиці 1 додатка 4 (Звіт з ЄСВ). Він включає осіб, за яких подаються вiдомостi до системи персонiфiкованого облiку.

Протягом останніх місяців більшість громадян вже отримали повідомлення-рішення для сплати майнових податків. Разом з тим почастішали звернення платників податків-фізичних осіб до територіальних органів ДФС щодо надсилання повідомлень-рішень про сплату податків не за тією адресою, або не на теперішнє прізвище фізичної особи.

У податківців запитали, яка відповідальність застосовується до ФОП, який протягом року своєчасно сплачувала ЄВ, але подала річний звіт не за встановленою формою?

 

За подання не за встановленою формою звіту з ЄСВ відповідно до п. 7 ч. 11 ст. 25 Закону про ЄСВ податківці накладуть штраф в розмірі 10 НМДГ (170 грн).

Для роботодавців які мають в штаті аліментщиків додалась нова турбота. Так, Мін'юст затвердив Зміни до Інструкції з організації примусового виконання рішень, і, відповідно, звітувати про утримання сум аліментів із доходів працівника доведеться щомісячно.

Позови платників податків, спрямовані на оскарження рішень (у тому числі наказів про призначення перевірки), дій або бездіяльності контролюючих органів щодо призначення та/або проведення перевірок, можуть бути задоволені лише в тому разі, якщо до моменту винесення судового рішення не відбулося допуску посадових осіб контролюючого органу до спірної перевірки.

16.08.2018 14:30877 В обране Із внесенням змін до законодавства про пенсійне забезпечення вагомого значення набув страховий стаж. Саме наявність необхідних років страхового стажу визначає право особи на пенсійне забезпечення. Адже з 1 січня 2018 року для виходу на пенсію у віці 60 років необхідно мати 25 років страхового стажу. Кожного року кількість років страхового стажу, необхідних для призначення пенсії за віком у 60 років, буде збільшуватися на один рік та з 1 січня 2028 року становитиме не менше 35 років. Страховий стаж це період, за який сплачувались внески на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, у розмірі не менше мінімального. Для зарахування фізичним особам-підприємцям повного місяця до страхового стажу необхідно сплачувати ЄСВ в сумі, не меншій мінімального страхового внеску (на сьогодні це 819,06 грн.), а також не забути подати річну звітність про нарахування ЄСВ. При цьому обов'язок сплати єдиного соціального внеску не залежить від факту отримання чи неотримання доходу від підприємницької діяльності. Фахівці ГУ Пенсійного фонду України у Львівській області підкреслили: період, за який наявна заборгованість з єдиного соціального внеску, не буде зарахованим до страхового стажу до повного погашення боргу.

Наприкінці минулого тижня ми інформували про зміни в плані-графіку документальних планових перевірок платників податків - юридичних осіб на 2018 рік. Тепер же ДФС перейшла до оновлення Розділу ІV плану-графіка "Документальні планові перевірки платників податків - юридичних осіб з питань правильності обчислення, повноти і своєчасності сплати податку на доходи фізичних осіб, військового збору та єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" з урахуванням коригування (серпень 2018 року). Його викладено станом на 16.08.2018. В списку 540 платників податків.

 Бухгалтерские услуги Киев от ТОВ Хоттей 7

Батьки абітурієнтів мають законне право взяти відпустку влітку: відмова роботодавця у цьому випадку є порушенням. Працівникам, діти яких у віці до 18 років вступають до навчальних закладів, розташованих в іншій місцевості, за їхнім бажанням надається щорічна відпустка або її частина для супроводження дитини до місця розташування навчального закладу та у зворотному напрямі.

Час від часу виникає питання про переведення працівника з роботи за сумісництвом на основне місце роботи без зміни обійманої посади. Це трапляється, коли працівник трудився за сумісництвом, а потім звільнився за основним місцем роботи й хоче, щоб місце роботи за сумісництвом тепер стало його основним місцем роботи. Мінсоцполітики вважає, що переведення на іншу роботу на тому ж підприємстві, в установі, організації, а також переведення на роботу на інше підприємство, в установу, організацію або в іншу місцевість, хоча б разом з підприємством, установою, організацією, допускається тільки за згодою працівника, за винятком випадків, передбачених у ст. 33 КЗпП, та в інших випадках, передбачених законодавством.

Страница 4 из 8

K2 calendar

« Июль 2019 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31