Бухгалтерське обслуговування транспортної експедиторської  компанії в Україні.

Содержание материала

Перевезення - вантажні і пасажирські - дуже популярна і досить прибуткова сфера діяльності, яка вимагає грамотного ведення документації та звітності. Бухоблік транспортної компанії має свої особливості.

Бухгалтерське обслуговування транспортної компанії в Україні.

Замовьте зворотній звязок 

Залиште свій номер, емейл та повідомлення


Транспортні послуги діляться на:


• вантажні,
• пасажирські (громадський транспорт і маршрутне таксі),
• вантажно-пасажирські.

Чи потрібен договір при наданні транспортних послуг


Перевізник і пасажир - фізична особа - тут все просто: квиток на проїзд служить проїзним документом, гарантією, а також підставою для необхідних правових дій при ДТП чи інших надзвичайних обставин. Зміни в нормативних актах передбачають і автоматизовану систему обліку оплати проїзду в громадському транспорті - тобто, пасажир може мати як паперовий, так і електронний квиток.


Вантажоперевезення регламентуються Правилами перевезення вантажів автотранспортом в Україні та вимагають укладення двосторонньої угоди між перевізником, вантажовідправником чи вантажоодержувачем, де вказуються терміни, умови і обсяг вантажу, що перевозиться, відповідальність сторін.
Договору на перевезення укладають письмово і супроводжують транспортної накладної, яка підтверджує його висновок.
Бухгалтер транспортної компанії повинен добре розбиратися в обліку товарно-матеріальних цінностей і мати практичні навички обліку по амортизації.


Крім того, бухгалтер транспортного підприємства має такі обов'язки:


• облік транспортних засобів,
• облік палива (придбання і витрата),
• облік витрат на ремонт,
• розрахунок транспортного податку,
• ведення звітності фінансових результатів діяльності підприємства та ін.

Аутсорсинг бухгалтерських послуг


Для економії часу, сил і забезпечення грамотного ведення бухгалтерії багато транспортні підприємства вважають за краще бухгалтерський аутсорсинг - віддалене співробітництво з бухгалтерської компанією. Професіонали допоможуть підготувати необхідну бухгалтерську звітність та надати її в органи держ. контролю. Така співпраця мінімізує ризик претензій і штрафів з боку контролюючих органів, а також допомагає виявити приховані резерви для благополучного ведення бізнесу.