Бухгалтерське обслуговування, постановка бухгалтерського обліку в роздрібній торгівлі.

Содержание материала

Торговельна діяльність в Україні - одна з найпоширеніших у підприємницькій сфері, а ведення бухгалтерії - її невід'ємна частина. Бухгалтерський облік в роздрібній торгівлі має свої особливості і вимагає певних знань для його правильного ведення.


Організація бухобліку в торгівлі в Україні.


Бухоблік в роздрібній торгівлі грунтується на товарах, їх переміщенні, способах оприбуткування і т. Д. В обов'язки бухгалтерії у роздрібній мережі  входить стежити за наявністю, збереженням, номенклатурної цілісністю товарів, а також грамотне складання звітних документів і своєчасна здача звітності до контролюючих органів.
Крім того, необхідно здійснювати контроль за касовими операціями, укладати угоди матеріальної відповідальності. Бухгалтерія займається обліком ПДВ за різними ставками, урахуванням оприбуткування і реалізації товарів в роздрібній торгівлі, інвентаризацією, уцінкою товару, знижками і акціями, реєстрацією всіх вхідних і вихідних документів, щоб виключити штрафні санкції від органів контролю.

Ознайомитись з цінами на бухгалтерське обслуговування.

Бухгалтерське обслуговування, постановка бухгалтерського обліку в роздрібній торгівлі.


Ведення бухобліку в роздрібній торгівлі дозволяє власнику бізнесу отримати повний доступ до документації, щоб мати уявлення про стан справ за наявністю і залишкам товару, зробити замовлення нової партії товару, знизити ціну продукцію при низькому попиті і т. Д.


Особливості бухобліку в роздрібній торгівлі в Україні

  • Оплата товарів в роздріб відбувається двома способами - готівковим або безготівковим розрахунком за допомогою банківської карти. Ці операції належним чином відображаються бухгалтером у відповідних документах.
  • Характерною відмінністю підприємств роздрібної торгівлі є облік товару в продажних цінах - ціни, які пропонуються покупцеві і формуються шляхом додавання торгової націнки до первісної вартості товару.
  •  Первісна вартість товару включає в себе транспортно-заготівельні витрати, які, як і суму торгової націнки, собівартість реалізованих товарів і ін., Розраховує бухгалтер.
  • Бухгалтер фіксує ціни в реєстрі роздрібних цін і перевіряє порядок заповнення цінників.
  • Одним з головних чинників для бухобліку в роздробі є облік втрат. Це стосується товару, який перед виставленням на продаж повинні бути звільнені від тари, обгорткового матеріалу. Такі відходи списуються або за рахунок торгує ланки, або за рахунок постачальника товару, що має бути відображено в договорах із зазначенням норм очікуваного відшкодування їм компенсації. Торгові точки з відкритою товарної викладкою можуть мати втрати від використання товарів відвідувачами і їх несплати. Такі втрати списуються, як витрати на продаж.
  • Облік тари, облік знижок і ін. Повинні бути строго задокументовані бухгалтером.

Крім вузькоспеціальних нюансів, бухгалтер підприємства роздрібної торгівлі повинен вміти правильно складати і вчасно здавати податкові декларації і сплачувати податки. За неякісне ведення бухгалтерського обліку контролюючі органи можуть нарахувати пені і штрафи, заблокувати розрахунковий рахунок, звернути стягнення на майно підприємця або організації.
Специфіка ведення бухобліку в роздрібній торгівлі вимагає граничної уважності. Щоб уникнути помилок у веденні бухгалтерського обліку та зайвих витрат на організацію та утримання робочого місця бухгалтера, надійніше звернутися до послуг професіоналів - аутсорсингової компанії, досвідчені фахівці якої візьмуть на себе ці обов'язки.

Отримати пропозицію на бухгалтерське обслуговування

Замовьте зворотній звязок 

Залиште свій номер, емейл та повідомлення