Содержание материала

З впровадженням нових економічних реформ зовнішньоекономічна діяльність (ЗЕД) стала однією з найбільш затребуваних послуг для малого та середнього бізнесу. Якщо раніше ЗЕД займалися лише спеціалізовані компанії, то тепер на світовий економічний ринок може вийти будь-яка організація або підприємство, якщо їх продукція здатна конкурувати із зарубіжними компаніями.


На сьогоднішній день господарська діяльність багатьох підприємств в Україні в більшій мірі має зовнішньоекономічне напрямок. ЗЕД - це особлива сфера діяльності, для якої необхідні великі додаткові знання правового законодавства і особливостей міжнародної комерції.

Замовьте зворотній звязок 

Залиште свій номер, емейл та повідомлення

Чим відрізняється супровід ЗЕД?


Бухгалтерське обслуговування зовнішньоекономічної діяльності істотно відрізняється від обліку фінансових операцій всередині держави. При веденні зовнішньоекономічних операцій можуть виникнути такі складнощі:

  •  грамотне і своєчасне оформлення паспорта угоди - перелік документів та адреси звернення;
  •  незнання документообігу різних контрагентів - постачальників, перевізників, митних брокерів;
  •  невміння провести валютні платежі і підготувати відповідну звітність;
  •  брак досвіду і кваліфікації, що призводять до штрафних санкцій і донарахувань.


Найчастіше підприємства не вирішуються співпрацювати з іноземними контрагентами через складнощі бухобліку і нестачі знань в цій сфері.
Щоб старт зовнішньоекономічної діяльності пройшов гладко, вигідніше і простіше замовити бухгалтерське обслуговування ЗЕД на аутсорсинг.
Бухгалтер, що спеціалізується на ЗЕД, повинен володіти певними знаннями і досвідом роботи з іноземними партнерами, адже бухгалтерський супровід ЗЕД має свої особливості в проведенні операцій і оподаткування. Потрібен професіонал, досконально володіє знаннями нормативно-правових документів не тільки України, а й іноземної сторони. Відсутність досвіду може спричинити непередбачені витрати у вигляді штрафів і пені.

Ціни на бухгалтерські послуги, бухгалтерське обслуговування ТОВ Хоттей 7.


Пакет послуг віддаленого бухгалтера по зовнішньоекономічній діяльності зазвичай в кожному випадку обговорюється індивідуально, але безумовно включає в себе повний супровід угоди з імпорту або експорту, з реалізацією всього комплексу процедур з переміщення товару від продавця до покупця з оформленням супровідних документів, вирішенням фінансових та юридичних, податкових і митних питань.

Бухгалтерський супровід зовнішньоекономічної діяльності, крім звичайного переліку, може включати:

  • підготовку документації по відшкодуванню ПДВ,
  • підключення висококваліфікованого юриста для підготовки зовнішньоекономічного контракту на двох мовах,
  •  консультації щодо термінів і правильності оформлення банківського паспорта угоди;
  •  проведення сплати податків, складання податкової декларації за непрямими податками, нарахування та облік виплати дивідендів іноземним засновникам;
  •  інші послуги з обслуговування зовнішньоекономічної діяльності підприємства.