Бухгалтерське обслуговування будівельної компанії.

Содержание материала

Будівництво - специфічний вид діяльності. В будівельній сфері задіяні матеріалоємні процеси, а будівельні об'єкти відрізняються високою цінністю та тривалістю проведення робіт. При цьому ціна і покупець визначаються до початку робіт, а розрахунки часто виконуються безпосередньо під час будівництва. Тому бухгалтерія в будівництві - найбільш проблемний напрямок сучасного обліку, і має свої нюансы.

Бухгалтерський облік у будівельній компанії вимагає знання:

• нормативно-правових документів і специфічних термінів;

• особливості обліку доходів, витрат та фінансових результатів на об'єктах будівництва.

Систему управління ведення бухгалтерського обліку будівельна компанія визначає самостійно.

Бухгалтерские услуги Киев.

 

Основні поняття та визначення

Сфера будівництва має специфічну термінологію. Так, ті, що беруть участь у будівництві та виконанні свого виду робіт підприємства, вважаються замовниками, інвесторами, підрядниками та субпідрядниками.

Головним суб'єктом вважається замовник, він одночасно може бути інвестором і забудовником. Це підприємство, що володіє всіма повновагами на будівництво, організовує та контролює весь його цикл. Ведення бухгалтерії витрат на будівництві також у його веденні.

Якщо замовник і інвестор або замовник і підрядник - це різні юр. особи, то їх взаємозв'язок оформлюються договорами та контрактами, які укладаються відповідно до ГКУ.

Предметом бухгалтерії замовника та підрядника, за договором, є витрати на проведення певних робіт з будівництва окремих будівель, груп будівель, або в цілому договір підряд.

Специфіка роботи бухгалтера будівельного підприємства

Індустрія будівництва відрізняється від інших видів господарської діяльності, в тому числі і в веденні бухгалтерії:

1. Документи. Організації, зайняті у будівництві, відображають всі етапи діяльності в спеціальних документальних формах.

2. Облік  витрат. Різні витрати (оплата робітників, накладні витрати, материали и тощо.) ведуться  по різним  формам.

3. Приняття об'єкта. По завершенню об'єкт будівництва необхідно прийняти спеціальною комісією, яка повинна бути затверджена актом прийому-передачі у спеціальній формі.

4. Обов"язкова  реєстрація об"екта. Готове будівництво необхідно зареєструвати, щоб його можна було включити в структуру основних засобів.

5. Облік бухгалтерії замовника та виконавця істотно розрізняються.

Аспекти, що впливають на бухгалтерський облік  у будівельній галузі:

• При ізольованому розташуванні об'єктів будівництва доходи та витрати облікуються окремо від інших.

• Будівництво інидивідуального характеру закріплюється складанням договору.

• При будівництві по проектно-сметним документам необхідно вести проектний облік витрат та облік відхилень від норм, зареєстрованих в розрахункових оцінках.

• При закріпленні будівельних об'єктів за своєю територією слід враховувати такі витрати, як перебазування будівельної техніки, будівельних підрозділів, виведення тимчасових построек.

• Довгостроковий  будівельний період має на увазі прорахунок інветарної  вартості  обекта на весь час будівництва, також розрахунки виконують за товар умовно готовий. Доходи та фінансові дані формуються або по ходу проведення робіт, або після завершення об'єкту.

• Оплата праці при колективному способі будівництва оплачується колективно, також передбачені премії за дострокове завершення роботи.

• Будівництво на незакритому просторі вимагає врахування виникаючих особливостей у вигляді простоїв техніки та робочих, збитку, крадіжки майна та формування необхідного резерву.

• Різні материали  та різні  умови для їх утримання потребують  різні  види обліку запасів, згідно із національними та міжнародними стандартами обліку.

Ціни бухгалтерських послуг,  вартість ведення бухгалтерського обліку, ведення бухгалтерії, обслуговування бухгалтерської фірмою можна дізнатися, зателефонував нам по одному з вказаних телефонів.

Ціль ведення бухгалтерії в сфері будівництва - наявність детальних даних для оцінки фінансової ситуації, підсумків роботи та руху матеріальних коштів підприємства. Бухгалтерська документація показує, наскільки ефективні для розвитку бізнесу проведені організаційні та технічні заходи.

Отримати пропозицію на бухгалтерське обслуговування

Замовьте зворотній звязок 

Залиште свій номер, емейл та повідомлення

Варто почитати