Оподаткування підприємств з іноземними інвестиціями в Україні

Содержание материала

Відповідно до термінології чинного Господарського кодексу України, підприємство з іноземними інвестиціями - це підприємство зі статутним фондом, сформованим за рахунок іноземних інвестицій не менше ніж на 10% (ст.116).

 

Оподаткування підприємств з іноземними інвестиціями має той же порядок, що і оподаткування українських підприємств-платників податків. Це зазначено в статті 394 Господарського кодексу України та в статті 20 Закону «Про режим іноземного інвестування».

Бухгалтерские услуги Киев ТОВ Хоттей

Тому можна сказати, що в Україні не існує особливо вигідних умов для інвестування іноземцями, проте в податковому законодавстві є певні відмінності при їх оподаткуванні.

Звільнення від сплати державного мита

Стаття 287 Митного кодексу України наказує звільнення від сплати мита за майно, що ввозиться в Україну іноземним інвестором, яке заявлено частиною статутного фонду підприємства.

Тут потрібно підкреслити, що на відчуження майна, що є частиною статутного фонду, існують обмеження в часі. Воно не може бути реалізовано протягом трьох років, інакше звільнення від сплати мита стає недійсним, і підприємству потрібно сплатити мито на ввезення на загальних підставах.

Ціни на бухгалтерське обслуговування Київ.

 Оподаткування прибутку

Іноземні інвестиції в корпоративні права підприємств (в формі майна або грошових коштів) не включаються до переліку оподатковуваного прибутку та до переліку витрат платника. Вони звільнені від оподаткування податком на прибуток, а різниця в курсах не вимагає перерахунку.

Сплата податку на додану вартість

196 стаття Податкового кодексу України пояснює, що інвестиція в корпоративні права підприємства, внесена резидентом або нерезидентом країни, в формі грошових коштів, не рахується об'єктом оподаткування.

Але в разі, якщо в статутний фонд підприємства іноземцем імпортується майно, то оплачується «митний» ПДВ, так як така процедура прирівнюється до операцій з імпортом. Причому, якщо підприємство вважається платником ПДВ, то сума сплаченого ПДВ може бути зарахована до складу податкового кредиту. Тому сплачений «митний» ПДВ теоретично відноситься до бюджетного відшкодування.

 

З усього, написаного вище, випливає невтішний висновок, що чинним законодавством в Україні не передбачено суттєві пільги, що сприяють залученню іноземних інвестицій на територію країни, і це позиціонує Україну як країну зі слабкою інвестиційною привабливістю.

Отримати пропозицію щодо бухгалтерського обслуговування підприємств з іноземними інвестиціями.

Замовьте зворотній звязок 

Залиште свій номер, емейл та повідомлення

Варто почитати