Зміна директора на підприємстві. Как поменять директора на предприятии

Содержание материала

Процедура зміни директора, незалежно від того, чи було це особистою ініціативою керівника або рішенням власників, повинна відбуватися відповідно до вимог законодавства. У даній статті поетапно розповідається, як поміняти директора на підприємстві, щоб уникнути помилок і проблем в майбутньому.

 

Поетапна процедура зміни директора

1. Збори засновників з веденням протоколу

Так як директор - особа наймана, він відповідає перед власниками підприємства. Для переобрання керівника підприємства засновники (власники) скликають збори. Це питання, як і інші вимагають участі власників питання, включаються до протоколу зборів і завіряються печаткою підприємства, а також підписами обраного голову і секретаря зборів.

У протоколі, який оформляється в паперовому вигляді, містить список власників і запрошених на збори осіб, вказується причина зміни директора, підсумки голосування і рішення про призначення нового. Обов'язково вказується дата звільнення старого керівника і дата призначення нового. Слід звернути увагу, що зазначені дати повинні випадати на робочі дні, і день призначення повинен слідувати за днем звільнення.

Бухгалтерские услуги Киев от ТОВ Хоттей

2. Накази про звільнення і призначення нового директора

Після зборів на основі протоколу приймаються внутрішні накази про звільнення керівника та призначення нового.

3. Реєстрація в Держреєстрі

Для реєстрації процедури зміни керівництва потрібно подати держ. реєстратору такі папери:

  1. • Протокол загального збору власників;
  2. • Довіреність на уповноважену особу (в разі, якщо буде подавати документи не новий керівник);
  3. • Ксерокопії паспорта колишнього і новопризначеного керівника;
  4. • Наказ про призначення на посаду нового керівника.

Нерідко виникає питання, ким видається наказ про призначення нового керівника. На підставі протоколу загальних зборів, цей наказ видається безпосередньо новим керівником. Дата наказу повинна збігатися з датою вступу на посаду нового директора.

Реєстратором фіксуються дані і видається виписка з Єдиного Державного Реєстру з підтвердженням процедури зміни керівництва на підприємстві. Для цього уповноваженою особою заповнюється реєстраційна картка, де вказується:

  1. • назва підприємства з організаційно-правовою формою та кодом ЄДРПОУ,
  2. • дії щодо зміни директора з датами і особистими даними нового керівника.

Кожна сторінка завіряється підписом керівника (або його представника) і печаткою підприємства.

4. Подача відомостей до Державної служби статистики

Після внесених реєстратором змін до ЄДР слід для отримання статистичної довідки подати в управління статистики наступні документи:

  1. • бланк-замовлення отримання адмінпослуги,
  2. • доручення,
  3. • квитанція оплати держмита.

Після введення інформації в електронну форму обліку Державного реєстру, подача документів до податкової служби не буде потрібно, так як буде передана туди автоматично.

 

Дії щодо зміни керівництва на практиці можуть мати певні нюанси, які не завжди виходить передбачити. Звернення до професіоналів допоможе вам уникнути документальних помилок і бюрократичних проблем, а також заощадить час.

Варто почитати